אימון זוגי

Content Separator

איך הייתם מרגישים אם הייתם נמצאים היום בזוגיות האידיאלית עבורכם?
עוד שאלה, חשובה אפילו יותר:
איך הייתם מרגישים ומה הייתם עושים אם הייתם יכולים להפוך את הזוגיות שלכם לאידיאלית עבורכם?

מה שעושה את ההבדל בין זוגיות במשבר לזוגיות מדהימה היא היכולת להבין את הצרכים שלנו, צרכים שמייצרים את דפוסי ההתנהגות שלנו, והיכולת לשנות דפוסי התנהגות אלו מדפוסים שפוגעים בנו ובבני הזוג שלנו, לדפוסים מועילים שגורמים כיף לנו ולבני הזוג שלנו.
זו המומחיות שלנו!

בשיטה שלנו של אימון זוגי, אנחנו יכולים להבין את המקור האמיתי של הבעיות בזוגיות שאותם זוגות חווים וזאת ע"י שאלת מספר מצומצם של שאלות, שחושפות עבורנו את הצרכים הבסיסיים שחסרים באותה מערכת זוגית.

אימון זוגי

ברגע שאנחנו מבינים מה הם הצרכים שחסרים לאותו זוג ומבינים מה החוקים של בני הזוג למימוש צרכים אלו, לעומת הדרך שבה בני הזוג מנסים לספק אחד לשניה את אותם הצרכים (דפוסי ההתנהגות של אותו זוג), ניתן לפתור בקלות יחסית כמעט כל בעיה (כל עוד שני בני הזוג מעוניינים לפתור אותה כמובן).

בתהליך האימון הזוגי, אנחנו עוזרים לפתור מספר מגוון של בעיות, שכוללות: מריבות והצטברות כעסים, איבוד התשוקה והמשיכה, איבוד האמון והכבוד, בגידות, פחדים, חוסר ודאות לגבי הקשר, ועוד…

כשמדובר באימון זוגי לזוגות עם ילדים, אנחנו שמים גם דגש על השפעת הילדים על המערכת הזוגית וכן על השפעת המערכת הזוגית על התנהגות הילדים, כמו גם ההשפעה שיש להורים על עתיד חיי ילדיהם בכל הקשור להתפתחות הרגשית שלהם.

רבים מהזוגות שאינם מסתדרים ושיש להם ילדים, מפנים את סיפוק הצרכים שלהם מבן/בת הזוג לילדים (בעיקר את הצורך באהבה, בהרגשת משמעות ובתרומה), דבר שמכביד על ההתפתחות הרגשית של הילד ומשפיע על עתידם הזוגי מבלי שההורים מבינים את ההשלכות של התנהגות זו. זו הסיבה שבמהלך האימון הזוגי במקרים אלו, אנחנו שמים גם דגש על הקשר של ההורים עם הילדים והשלכותיו.

סיבה נוספת היא, שהפניית סיפוק הצרכים מבני הזוג לכיוון הילדים בצורה מוגזמת, משפיעה באופן משמעותי על הזוגיות עצמה וגורמת לתשוקה ולמה שחיבר את הזוג בתחילת הקשר להתפוגג ולהיעלם עם הזמן.

בקרב זוגות מסוימים, סיפוק הצרכים מנותב למקומות אחרים, כמו: עבודה, חברים, יציאות, הצורך להיות לבד וכו'.

יש להבין שאלו סמפטומים של הבעיה ולא שורש הבעיה. רבים מנסים לפתור בעיות אלו, כגון הפנית שעות רבות לעבודה או לעיסוק מוגזם עם הילדים או עם חברים, כאילו היא היתה הבעיה המרכזית, בעוד שזו למעשה לא הבעיה האמיתית, אלא רק התוצאה של הבעיה שנראת על פני השטח. הבעיה האמיתית שיוצרת את כל הבעיות הסביבתיות האלו, היא חוסר הסיפוק של ששת הצרכים הבסיסיים שלנו (שמוסברים בדף הבית) בתוך המערכת הזוגית.

אימון זוגי

חשוב לציין שעל-מנת למצוא פתרון לבעיות בזוגיות שמחזיק לאורך שנים וממשיך לקיים מערכת זוגית טובה (גם לאחר אימון זוגי מקצועי), יש לבדוק ולברר קשרים אחרים אלו, גם אם בהתחלה הם נראים לא רלוונטיים למטרת האימון הזוגי שהזוג הגדיר. אומנם על פני השטח קשרים אלו נראים לא רלוונטיים, אך הם למעשה תוצר של מחסור במילוי הצרכים הבסיסיים של בני הזוג. הדרך שבה אותו זוג מייצר קשרים אלו למעשה חושף בפנינו את הדרך לפתרון הבעיה האמיתית במסגרת האימון הזוגי.

מאפיין חשוב נוסף של אימון זוגי המועבר בשיטה שלנו הוא, שברוב הגדול של המקרים, זוגות חווים שיפור משמעותי כבר באימון הראשון וזקוקים למספר מצומצם יחסית של אימונים.

השיטה שלנו מתבססת על שיטת אימון זוגי ואישי שפותחה ע"י טוני רובינס, ד"ר קלואי מדנס ומארק פיישה שנקראת "אימון אסטרטגי התערבותי" (Strategic Intervention Coaching).

בשיטה שלנו, אנחנו מתבססים על פסיכולוגית צרכי האדם שמסבירה את ששת הצרכים האנושיים ומקשרת אותם לכלל הדברים שאדם עושה במהלך חייו ולדפוסים שלו. ששת הצרכים האנושיים (המפורטים בדף הבית באתר) הם הכוח המניע החזק ביותר של האדם.

היכולת לקשר בין כל התנהגות לאחד או יותר מששת הצרכים, וההבנה של קשר זה עם החוקים של אותו אדם למימוש אותם צרכים אנושיים (שאנחנו חושפים כבר בפגישה הראשונה), מביא אותנו ליכולת להבין ולקרוא את התנהגות האדם כאילו היתה מפה, עם דפוסים מוגדרים, מה שמאפשר לנו לעזור לכם לייצר הבנה ושינוי באופן מהיר ביותר.

אימון זוגי מיועד לזוגות המעוניינים לפתור בעיות בזוגיות, לשפר את הזוגיות ו/או שרוצים לעלות את הזוגיות שלהם לשלב הבא.

המרכז מעביר גם אימון אישי ליחידים, המעוניינים ללמוד כיצד לייצר זוגיות טובה ורוצים להימנע מלחזור על טעויות, שעשו בעבר, בזוגיות הבאה שלהם.

אם יש לכם קושי שהייתם רוצים לפתור בזוגיות או אם יש לכם שאלה בנושא, אנחנו נשמח לעזור לכם למצוא את הפתרון הטוב ביותר ולייעץ לכם ככל שידרש. כל שעליכם לעשות הוא ליצור איתנו קשר בטלפון 077-4001358 או דרך דף צור קשר. בהצלחה!